Результати

Під час реалізації проекту: «Неформальний лідер школи» перед нашою командою постав виклик, як саме відібрати підлітків та які школи залучити для участі в проекті.

Cпільними зусиллями ми визначили 19 загальноосвітніх шкіл та школу-інтернат м. Чернігова в яких будемо проводити опитування (умовно поділивши їх на чотири мікрорайони).

Насамперед, ми шукали підлітків віком 13 – 14 років, у яких гарно розвинуті комунікативні та організаторські якості, але використовували вони їх зазвичай на ризиковану поведінку.

Відібрати саме таких учнів нам допомогли методики:
  • методика визначення типу особистості в конфліктній ситуації (ТПО в КС)
  • шкала віктимізації однолітків І.Фурманова
  • соціометрія Джона Морено
  • опитувальник комунікативних та організаторських здібностей (КОС)
Всього в опитуванні прийняли участь:
973 учні  8-х класів (13 – 14 років).
Олег Галепа - психолог проекту «Неформальний лідер школи»

В результаті аналізу результатів було виявлено:

30мають високий рівень комунікативних здібностей
19високий рівень організаторських здібностей
31схильні до суперництва
30готові співпрацювати
20відчувають на собі наслідки антисоціальної поведінки однокласників
17схильні до ризикованої поведінки
Виявивши учнів, схильних до ризикованої поведінки, та порівнявши їх з показником комунікативних та організаторських здібностей, ми мали змогу сформувати групи учнів, які наразі є учасниками проекту: «Неформальний лідер школи».

Відгуки наших учасників

Валерія

Курси неформальних лідерів – єдині та найкращі курси в моєму житті!

Завдяки тому, щоб подавали інформацію простими словами та в ігровій формі, вдалося засвоїти багато «правил життя» , спілкування. Також завдяки цьому тренінгу я підняла свою самооцінку, розібралась в багатьох речах,які я довго не могла зрозуміти! А ще знайшла нових друзів! Навчилась організовувати свій день, стала більш відкритою  і навчилась правильно висловлювати свою думку! Можна ще дуже довго писати , чому мене навчили ці курси і що вони мені дали!

Під час тренінгу можна було розслабитися, насолодитися компанією і в той же час це не заважало засвоюванню інформації. Не було «води» і складних слів, які нормально не зрозумієш. А перерва на каву підбадьорювала і надавала сил , так би мовити, для підкорення вершин! Неповторна атмосфера цього курсу кожного разу кликала до себе! Навіть одна тільки думка приносила багато спогадів і тепла! В мене завжди було бажання піти на тренінг, навіть коли я хворіла! В мене просто не вистачає слів, щоб описати наскільки це крутий курс!Дуже вдячна організаторам та людям, які подавали нам інформацію! В мене навіть язик не повертається назвати вас вчителями! Ви найкращі і ваші тренінги теж! Обожнюю вас! Ви зробили з мене зовсім іншу людину!

Іван

Програма “Неформальний  лідер”, це цікаве проводження часу  з розумом!  Тут дуже цікаво , можно  дізнатися  бааагаато нового, та знайти  собі  друзів! Ми Акули! Just do it! Ми Акули! It’s cool!

Катерина

Добрий день, мене звати Катя. Я учасник програми “Неформальний лідер школи”. Мені подобається ходити на заняття тому, що ми обговорюємо  ті речі  про які ми навіть ніколи не задумувалися. Наші тренери направляють нас на правильний вибір і шлях. На заняттях завжди цікаво сидіти. Ми слухаємо цікаві розповіді в лекції. Що мені подобається те,що ми граємо в ігри, це цікаво і правильно на мою думку. Заняття приносять велику користь. Вони допомагають нам у житті,хоч ми можем цього і не помічати. І взагалі я вдячна ,що є така корисна програма,але було б ще краще, якби заняття були 2 раза на тиждень. Так, я ще забула сказати про те,що після кожної теми та нашої трудової діяльності мозку ми відпочиваємо і розслаблюємося тим,що п’ємо чай з смаколиками і розмовляємо на вільну тему. І важливо те, що після кожного заняття , я приходжу додому з хорошим настроєм.

Анастасія

Всім привіт!!! Я учениця 8 класу м. Чернігова. Я беру участь у проекті “Неформальний лідер”. Ця програма дуже цікава та повчальна. Якщо ходити на заняття, то ти зможеш отримати багато нових знань. Там ти можеш знайти нових друзів, отримати нову інформацію,підвищити рівень самооцінки. Також допомогти стати своєму місту кращим.

Діана

Я учасниця програми “Неформальний лідер школи”.

Мені подобаються наші заняття, бо ми розвиваємося, вчимося, пізнаємо, а також, що важливо, гарно проводимо час.

Участь у програмі “Неформальний лідер школи” дала мені змогу дізнатися про проблеми в суспільстві, про які я навіть не думала, також я познайомилася з новими дітьми -учасниками проекту з усього міста.

Я дуже вдячна тим людям, які організували програму та допомагають ії реалізувати!  Мені приємно , що хтось захотів зробити майбутнє нашого міста краще, бо саме підростаюче покоління – майбутнє міста!!!!

Матвій

Мені подобається ходити на заняття “Неформальні лідери школи” тому що ми обговорюємо те що нам знадобиться в майбутньому, а також ми граємо в різні ігри та їмо смачну їжу!!!!!